ارتقا سلامت قلب، کاهش علائم آرتریت و مبارزه با سرطان، خواص و فواید روتین
ارتقا سلامت قلب، کاهش علائم آرتریت و مبارزه با سرطان، خواص و فواید روتین

ارتقا سلامت قلب، کاهش علائم آرتریت و مبارزه با سرطان، خواص و فواید روتین، تحقیقات فعلی حاکی از آن است که این فیتونوترینت‌ حیاتی، فواید دارویی متعددی برای درمان بسیاری از بیماری‌ های مزمن از جمله دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا و سرطان دارد. با این اوصاف جای تعجب نیست که بسیاری از تحقیقات کنونی پیرامون این موضوع بوده و مکمل های روتین برای شرایط مرتبط با قلب، مغز و پوست محبوب هستند.

سلامت قلب را ارتقا می بخشد:

تحقیقات اخیر نشان می دهند که فلانوئید روتین می تواند به حفظ قابلیت ارتجاعی عروق خونی کمک کند، شکنندگی عروق خونی را کاهش دهد، نفوذپذیری مویرگ ها را کاهش داده و و از عوارض ناشی از فشار خون بالا جلوگیری ‌کند.

یک مطالعه بر روی حیوانات در سال ۲۰۱۸ در مجله پزشکی تجربی و درمانی دریافت که روتین می تواند از طریق سیگنال دهی یک پروتئین کیناز خاص به نام ERK1/2 و Akt از بیماری قلبی جلوگیری کند.

موثرترین داروی مصرف‌ شده در خوک‌ ها با بیماری‌ های قلبی عروقی، ۴۵ میلی‌ گرم در هر کیلوگرم وزن بدن بود. با دریافت روتین، اندازه بافت مرده در قلب خوک های مبتلا به بیماری قلبی کاهش یافت، از غلظت پروتیین ادرار جلوگیری شد و گردش خون بهبود یافت.

یکی دیگر از مطالعات حیوانی در سال ۲۰۱۴ نشان داد که درمان با روتین و کورستین اثرات قلبی عروقی یک رژیم غذایی با نمک زیاد در موش های با فشار خون بالا را کاهش داد. در واقع، ترکیب این بیوفلانوئیدها مؤثرتر از درمان با nifedipin بود، داروئی که برای درمان فشار خون بالا و درد قفسه سینه استفاده می شود.

علائم آرتریت را کاهش می دهد:

مطالعات حیوانی نشان می دهد که این آنتی اکسیدان می تواند التهاب حاد و مزمن را مهار کند. این یک درمان طبیعی بالقوه برای آرتریت است. محققان در روسیه دریافتند که Rutin قادر به کاهش تولید بیش از حد رادیکال ‌های آزاد در روماتیسم مفصلی است.

علاوه بر این، یک مطالعه آزمایشگاهی ۲۰۱۷ که در فارماکولوژی منتشر شد، نشان داد که روتین تشکیل بافت در سطح مفصل، غضروف و فرسایش استخوانی را بهبود می بخشد و التهاب را کاهش می دهد.

با سرطان مبارزه می کند:

روتین به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی اش می تواند به عنوان یک عامل درمانی برای مبارزه با سرطان عمل کند.

همچنین نشان ‌داده شده ‌است که تحریک آپوپتوز، یا مرگ سلول سرطانی و نمایش اثرات ضد تومور به نمایش گذاشته شده ‌است.

فلاونوئیدها برای حساسیت سلول های سرطانی به داروهای ضد سرطان و استفاده از داروهای ضد سرطان در بیماران تحت درمان استفاده می شود.

پژوهش های زیادی در مورد انسان ها، جانداران و سلول ها وجود دارد که نشان می دهد این آنتی اکسیدان برای کاهش اندازه تومور، افزایش مرگ سلول های سرطانی و افزایش زمان بقا عمل می کند.

بررسی علمی در مورد پتانسیل دارویی روتین نشان داد که این فلانوئید اثرات ضد سرطانی را در برابر تعدادی از سرطان‌ ها از جمله سرطان خون، سرطان روده بزرگ، سرطان کولورکتال ، سرطان کبد و سرطان ریه به نمایش گذاشته‌ است.

در تحقیقات آزمایشگاهی روتین به میزان قابل توجهی فعالیت ضد سرطانی داروهای مورد استفاده برای مبارزه با سرطان را افزایش داد و به موفقیت در جلوگیری از پیشرفت سلول های سلولی کمک کرد.

یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی که در مجله علمی جهانی منتشر شده است نشان می دهد که روتین به مبارزه با نوروبلاستوما که نوعی سرطان است که اغلب در غدد فوقانی در کودکان یافت می شود، کمک می کند.

برگرفته از سایت مجله سلامت