تأثیر شکلات تلخ، زردچوبه، ماهی سالمون و آب چغندر در گردش خون
تأثیر شکلات تلخ، زردچوبه، ماهی سالمون و آب چغندر در گردش خون

تأثیر شکلات تلخ، زردچوبه، ماهی سالمون و آب چغندر در گردش خون، سیستم گردش خون بدن تان را مانند یک تاکسی در نظر بگیرید که اکسیژن و مواد مغذی را در سراسر بدن حمل می کند. پلاک های موجود در شریان ها سبب ” انسدادهای ترافیکی ای” می شوند که باعث می گردند تا خون نتواند به درستی به تمام اندام های شما منتقل شود. در نتیجه ممکن است احساس سوزش، بی حسی یا گرفتگی عضلانی داشته باشید، اما برخی غذاها و ادویه جات می توانند به گردش خون شما کمک کنند که ما قصد داریم در این مقاله بدان ها اشاره نمایم.

  1. شکلات تلخ

ممکن است تعجب کنید که چگونه شکلات تلخ می تواند گردش خون شما را بهبود بخشد؟ خب بهتر است بدانید که واقعا شکلات تلخ این کار را انجام می دهد پس دیگر از خوردن آن احساس گناه نکنید. استیون گاندری ، متخصص قلب و مدیر مرکز دانستنی های پزشکی پالمز اسپرینگ و بنیانگذار مکمل های MD Gundry این موضوع را تایید می کند.

کاکائو حاوی آنتی اکسیدان هایی است که برای کنترل فشار خون و سطح کلسترول و کنترل جریان خون مناسب هستند. دکتر گاندری می گوید بهتر است شکلات تلخی را انتخاب کنید که حداقل ۷۲ درصد کاکائو داشته باشد.

  1. زردچوبه

زردچوبه، که به عنوان “ادویه طلایی هند” نیز شناخته می شود عنصری ارزشمند برای گردش خون شماست.

مطالعات نشان می دهند که این جواهر زرد رنگ به لطف کورکومین شیمیایی که باعث رنگ زردش می شود به محافظت از شریان ها و بهبود گردش خون کمک می کند. لکن به گفته دکتر گاندری، زردچوبه یک ادویه مرموز است.

  1. ماهی سالمون

ماهی قزل آلا، ماهی سالمون، شاه ماهی، ساردین، ماهی مرکب و ماهی خال مخالی، دارای اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که برای سلامتی بدن ضروری است. اما چگونه مصرف این ماهی ها می تواند باعث بهبود گردش خون شود؟

انجمن قلب آمریکا مصرف این ماهی ها را دو بار در هفته توصیه می کند. تحقیقات نشان می دهد که کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ باعث کند شدن روند گردش خون می شود.

بروک الپرت، یکی از متخصصین این عرصه می گوید که ماهی قزل آلا، که به دلیل برخورداری از امگا ۳ معروف است، دارای خواص طبیعی رقیق نمودن خون و خواص ضد انعقادی است. او می گوید: همین امر باعث می شود که مصرف این ماهی ها باعث بهبود روند گردش خون شود.

  1. آب چغندر

ممکن است شما هم بدانید که چغندر چقدر برای ورزشکاران عالی است زیرا این گیاه غنی از نیترات است که به افزایش گردش جریان خون کمک می کند و اکسیژن را سریع تر به عضلات می رساند.

آب چغندر یک نوشیدنی عالی برای بهبود روند گردش خون می باشد، حتی اگر شما ورزشکاری نیستید که خود را برای بازی های المپیک اماده می کند.

برگرفته از سایت مجله سلامت