بیماری قند خون بالا

بیماری قند خون بالا ، قند خون یکی از اصلی ترین قندهای موجود در خون می باشد که از غذاهایی که می خوریم به دست می آید و مهم ترین منبع انرژی بدن محسوب می شود. قند خون بالا می تواند باعث ابتلا به بیماری دیابت شود

و در گذر زمان وجود مقدار زیادی گلوکز خون می تواند مشکلات جدی را ایجاد کند. دیابت هنگامی ایجاد می شود که لوزالمعده شما نمی تواند مقدار انسولین مورد نیاز را تامین کند و بدن شما به تولید انسولین کمتر حساس می شود.


چه عواملی باعث غیرعادی شدن میزان قند خون می شوند


1- مصرف داروهای دیابتی بیش از حد
2- نوشیدنی های الکلی با شکم خالی
3- استرس و هیجان
4- عفونت
5- وعده غذایی یا میان وعده ی دارای کربوهیدرات بیش از حد معمول


هنگامی که شما به استرس مداوم دچار هستید یا بیماری در بدن دارید بدن شما، هورمون مبارزه با استرس تولید می کند و این هورمون باعث بالا رفتن قند در خون شما می شود و از دیگر عوامل بالا رفتن قند خون می شود.


علائم قند خون بالا


1- بیشتر از حد معمول ادرار می کنند.
2- احساس خستگی و کمبود انرژی می کنند.
3- نمی توانند خیلی واضح چیزها را ببینند و زمانی که به منبع نور نگاه می کنند هاله می بینند.


اگر هر یک از علائم بالا را را دارید قند خون خود را اندازه گیری کنید و سعی نکنید این علائم را با انسولین مداوا کنید مگر اینکه، مطمن هستید دلیل آن بالا بودن قند خون شما می باشد. بالا بودن قند خون در طولانی مدت می تواند به عروق و اعصاب بدن آسیب وارد کند و این باعث می شود که، جریان خون در اعضای بدن بخصوص در بازوها، دست ها، ران ها و پاها کم شود. کمی جریان خون به این اعضا باعث خطر مریضی های قلبی و نابینایی و مریضی های عفونی را زیادتر می کند.


نتیجه گیری


تغییر در سبک زندگی اولین روش برای مقابله با قند خون بالا است که اگر اراده شما به اندازه کافی قوی باشد از همین الان این مشکل حل شده به حساب می آید.