مقدمه

می‌توان گفت هم اکنون اینستاگرام بیشترین محبوبیت را میان شبکه‌های اجتماعی در ایران داشته و بهترین برای تبلیغات، بازاریابی، برند سازی و در کل راه اندازی کسب و کاری جدید است.

دارایی اصلی هر کسب و کاری در اینستاگرام تعداد دنبال کنندگانش محسوب می‌شود. در نتیجه فالوور در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام هم زیاد است. از خرید فالوور اینستاگرام گرفته تا استفاده از ربات های اینستاگرامی از جمله راه‌های پیش روی ماست.

در این مقاله قصد داریم در مورد روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام صحبت کنیم. بسیاری از راه‌های موجود در واقع روش های غیر مجاز محسوب می شوند. اگر می‌خواهید یک شبه فالوورهای پیج اینستاگرام خود را افزایش دهید این مقاله چندان به درد شما نخواهد خورد. کسانی که قصد دارند فالوورهای واقعی و علاقه مند به پیج اینستاگرام خود را جذب کنند این مطلب می‌تواند برایشان مفید باشد.

<div class="custom-banner" style="width:100%;height:90px;padding:15px 10px;background-image: linear-gradient(to right top, #2c0537, #5b004a, #8e0052, #bf004f, #eb1241);;margin:initial"><label style="display:inline-block;width:70%;line-height:50px;text-align:center;font-size:18px;color:#fff;margin:initial">می‌خواهید با بهترین ربات افزایش فالوور و لایک اینستاگرام آشنا شوید؟</label><a target="_blank" class="banner-button" href="https://raazgram.ir/" style="background-color:#fff;color:#c24654;margin:initial">رازگرم پیشنهاد درجه یک ما است</a></div>

نباید فالوور فیک اینستاگرام بخریم

پیجی که مثلا ۱۰ کا فالوور دارد باید حداقل در حدود ۲ کا لایک برای هر پستش داشته باشد. اما پیج هایی که فالوور می خرند وضعیت لایک پست‌هایشان بسیار بدتر از این حرف‌ها است. همین دلیل می‌تواند برای آنکه کافی اعتبار پیج شما کاهش یابد کافی باشد و در ادامه افراد زیادی متوجه شوند که پیج شما قابل اعتماد نمی‌باشد.

فالوور های فیک و یا به عبارتی خریدنی، می‌توانندباعث لطمه زدن به برند و کسب و کارتان در اینستاگرام شوند. متاسفانه کسب و کارهای بزرگی از این روش برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام خود استفاده می کنند که می‌تواند منجر به نابودی کسب و کارشان شود.

بهترین راه این است که به شکل اصولی فالوورهای پیج اینستاگرام خود را بالا ببرید. هیچ چیز مانند فالوور های واقعی اهمیت ندارد. در این مطلب ایده هایی را با شما در میان می گذاریم تا فالوورهایی که واقعا عاشق کسب و کار شما هستند را بتوانید پیدا کنید.

راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

اگر می خواهید در اینستاگرام به محبوبیت بالایی برسید روش هایی واقعی و اصولی را بابت افزایش فالوور اینستاگرام به شما می گوییم. ولی اگر در ذهنتان می‌خواهید پیجی در اینستاگرام بزنید و صرفا با افزایش فالوورهای آن اعتبار بالایی کسب کنید و سپس سفارش تبلیغات برای کسب درآمد به دست آورید، روش هایی که قصد داریم عنوان کنیم برایتان مفید نخواهد بود.

پروفایلتان را جذاب کنید

پروفایل اینستاگرام شما همچون ویترین یک مغازه است. اگر ویترین مغازه شما جذاب نباشد مشتری ها را فراری می دهید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و حرف اول و آخر را در اینستاگرام تصاویر هستند که می زنند.

باید تصاویر جذاب و خلاقانه تولید کرده و در پروفایل تان منتشر سازید. به شکلی که در نگاه اول کاربران مجذوب پروفایل شما شده و تمایل پیدا کنند که شما را سریع تر فالو کنند. پیج های جذاب زیادی وجود داشته که فقط به خاطر جذابیتی که دارند، توسط افراد فالو می شوند. ضمن اینکه مهم است که پروفایل تان را با یک عکس پروفایل جذاب و یک بیوی عالی تاثیر گذارتر و برای مخاطبین جذاب کنید.

رعایت تمام این موارد به جذاب تر شدن پروفایل شما کمک کرده و می‌تواند هر بازدید کننده ای را مشتاق به پیگیری پیج شما کند.

با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید

یکی از سودمندترین کارهایی که در فعالیت های اینستاگرامی می‌شود انجام داد تعامل با پیج های هم حوزه خود است. اگر در اینستاگرام فعال باشید نیازی نیست بگردید تا هم حوزه‌ای‌های خود را پیدا کنید. به طور طبیعی با آن ها برخورد می‌کنید. فقط کافی است با آن ها ارتباط برقرار کنید. سعی کنید پیج هایی که در حوزه‌ای مشابه شما فعالیت می‌کنند را فالو کنید و پیگیر فعالیت های آن ها در اینستاگرام باشید. از طریق دایرکت با آن ها در تماس بوده و سعی کنید گاهی اوقات با آن ها تبادل داشته باشید. تبادل با پیج های هم حوزه خود باعث نی‌شود فالوور اینستاگرام شما افزایش یافته و مخاطبین مورد نظرتان را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد. علاوه بر این، تعامل با پیج هایی که موضوع کاریشان با شما یکی است این شانس را برای شما خواهد آورد که در لیست Suggestion آن ها قرار بگیرید و این هم باعث می شود فالوورهای پیج اینستاگرام شما روز به روز افزایش پیدا کنند.

مسابقات اینستاگرامی راه اندازی کنید

برگزاری مسابقات اینستاگرامی یکی از روش های خوب افزایش فالوور اینستاگرام است که امروزه بسیاری از پیج‌های معروف یا حتی پیج‌های ناشناخته در اینستاگرام از این روش استفاده می‌کنند.سعی کنید در طراحی مسابقات، خلاقیت داشته باشید و از هدایای جذاب و با ارزش برای برندگان مسابقه استفاده کنید. هرچه جوایز برندگان ارزشمندتر باشند افراد بیشتری جذب مسابقه شما می‌شوند.می‌توانید مسابقات زیادی با موضوعات مختلف و با توجه به حوزه کاری خود در اینستاگرام راه انداخته و مسئله مهم در رابطه با این موضوع این است که سعی کنید شرکت کنندگان در مسابقه را حتما به انجام دادن کاری دعوت نموده و از آ‌ن‌ها بخواهید تعدادی از دوستانشان را به مسابقه دعوت کرده و عده‌ای از دعوت شوندگان پیج را فالو کنند تا در مسابقه شرکت داده شوند.

همانطور که متوجه شدید مسابقات اینستاگرامی باعث می‌شوند به سرعت افزایش فالوور در پیج خود داشته باشید. پس حتما سعی کنید هر چند وقت یک بار، در پیج اینستاگرام خود مسابقاتی را راه اندازی کنید

رفتار کاربرانتان را تحلیل کنید

تحلیل رفتار کاربران چه سایت داشته باشید و چه اینستاگرام باعث بهبود کیفیت کار شما می‌شود و باید همیشه نسبت به کمبود ها و نیازهای کاربرانتان آگاه باشید. به این دلیل که با بررسی رفتار کاربرانتان متوجه علایق آن‌ها می‌شوید.اینستاگرام ابزاری به نام Insight را برای پروفایل های تجاری در نظر گرفته که با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید متوجه شوید که محتوایی که تولید می کنید تا چه حدودی برای کاربرانتان جذاب است و تا چه حدی در راستای هدف خود پیش می‌روید.در چنین شرایطی می توانید محتوای تولیدی خود را بهبود بخشیده که باعث می شود در جذب فالوور برای پیج خود پیشرفت داشته باشید.  این مورد شاید مستقیما روی افزایش فالوور اینستاگرام شما تاثیر نداشته باشد ولی همانطور که قبلا اشاره کردیم افرادی شما را دنبال می کنند که احتمالا از پروفایل شما در نگاه اول خوششان بیاید

از ربات اینستاگرام استفاده کنید

استفاده از ربات اینستاگرام یکی از روش های افزایش فالوور واقعی و هدفمند اینستاگرام است. سایت هایی وجود دارند که ربات های اینستاگرامی تحت وب ارائه می کنند. ربات های اینستاگرامی ابزار خوبی برای تعامل با کاربران محسوب می شوند. فعال بودن در اینستاگرام و تعامل داشتن با افرادی که ممکن است علاقه مند به حوزه کاری شما باشند باعث جذب آن ها به پیج اینستاگرام‌تان خواهد شد. ممکن است این کار برای شما سخت به نظر برسد ولی ربات اینستاگرامی شاید یکی از بهترین ابزارها برای فعالیت و تعامل در فضای اینستاگرام به جای شما است.

می توانید اکانت خود را در ربات اینستاگرام فعال کرده تا به جای شما عملیاتی مثل لایک کردن عکس ها، فالو کردن افراد خاص، دایرکت فرستادن به افراد را در اینستاگرام به صورت اتوماتیک انجام دهد.

همچنین می توانید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا ربات شما دقیقا کاری که شما می خواهید را انجام دهد. مثلا لایک کردن عکس هایی که هشتگ های خاص دارند، فالوورهای یک پیج خاص را فالو کردن و … هر عملی که شما دوست داشته باشید ربات اینستاگرام برای شما انجام خواهد داد

نتیجه‌گیری

امیدواریم از این مطالب استفاده کافی را برده باشید و روش هایی که برای افزایش فالوور اینستاگرام به شکا کعرفی کردیم برایتان مفید بوده باشد. اگر می خواهید به صورت هدفمند از اینستاگرام برابازاریابی اینترنتی و برندسازی استفاده نمایید باید به فکر جمع آوری فالوورهایی واقعی که علاقه مند به کسب و کارشما هستند باشید. سعی کنید هرگز به خرید فالوورهای فیک و غیر واقعی برای اکانت اینستاگرام خود روی نیاورید.